დაბადების თარიღი: 18.09.1982
1999-2004 - ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი, იურისტი, სამართალმცოდნეობის მაგისტრი
სამუშაო გამოცდილება:
2025 წლის 28 მაისიდან - საქართველოს შინაგან საქმეთა მინისტრი
2025 - უფროსის მოადგილე, სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახური
2024-2025 - მინისტრის მოადგილე, საქართველოს თავდაცვის სამინისტრო
2023-2024 - მინისტრის მოადგილე, საქართველოს განათლების, მეცნიერებისა და ახალგაზრდობის სამინისტრო
2018-2023 - სსიპ საგანმანათლებლო დაწესებულების მანდატურის სამსახურის უფროსი, საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის სამინისტრო
2016-2018 - სამმართველოს უფროსი, ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტი, საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტრო
2012-2016 -  პრობაციის ეროვნული სააგენტოს უფროსის მოადგილე (მონიტორინგისა და ანალიტიკური საქმიანობის მიმართულებით), საქართველოს სასჯელაღსრულებისა და პრობაციის სამინისტრო
2010-2012 - სსიპ საგანმანათლებლო დაწესებულების მანდატურის სამსახურის უფროსის მოადგილე, საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტრო
2008-2010 - დირექტორი, შპს „ელიზი ჯგუფი“
2007-2008 - გენერალური ინსპექციის მრჩეველი, საქართველოს იუსტიციის სამინისტრო
2007 - მრჩეველი, პრობაციის დეპარტამენტი, საქართველოს იუსტიციის სამინისტრო
2005-2006 - განყოფილების უფროსის მოადგილე, კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტი, საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტრო
2005 - ვაკე-საბურთალოს სამმართველოს ზედამხედველი, ქ. თბილისის მთავარი სამმართველო, საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტრო
2005 - გამომძიებელი, ქ. თბილისის მთავარი სამმართველო, საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტრო
2004-2005 - განსაკუთრებით მნიშვნელოვან საქმეთა უფროსი გამომძიებელი, სპეციალური ოპერატიული დეპარტამენტი, საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტრო
2004 - გამომძიებელი, დიდუბე-ჩუღურეთის საგამოძიებო სამსახური, საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტრო
2004 - გენერალური ინსპექციის მრჩეველი, საქართველოს სახელმწიფო დაცვის სპეციალური სამსახური
2001-2004 - გამომძიებლის თანაშემწე საზოგადოებრივ საწყისებზე, ვაკე-საბურთალოს რაიონის საგამოძიებო სამსახური, საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტრო

From May 28, 2025 – Minister of Internal Affairs of Georgia
2018-2023 - Head of the LEPL Office of Resource Officers of Educational Institutions, Ministry of Education, Science, Culture and Sport of Georgia
2016-2018 - Head of Division, Central Criminal Police Department, Ministry of Internal Affairs of Georgia
2012-2016 - Deputy Head of the National Probation Agency (in direction of monitoring and analytical activities), Ministry of Corrections and Probation of Georgia
2010-2012 - Deputy Head of the LEPL Office of Resource Officers of Educational Institutions, Ministry of Education and Science of Georgia
2008-2010 - Director, Elizi Group LLC
2007-2008 - Advisor to the General Inspectorate, Ministry of Justice of Georgia
2007 - Advisor, Probation Department, Ministry of Justice of Georgia
2005-2006 - Deputy Head of Unit, Criminal Police Department, Ministry of Internal Affairs of Georgia
2005 - Supervisor of Vake-Saburtalo Division, Tbilisi Main Division, Ministry of Internal Affairs of Georgia
2005 - Investigator, Tbilisi Main Department, Ministry of Internal Affairs of Georgia
2004-2005 - Senior Investigator of Especially Important Cases, Special Operative Department, Ministry of Internal Affairs of Georgia
2004 - Investigator, Didube-Chughureti Investigation Service, Ministry of Internal Affairs of Georgia
2004 - Advisor to the General Inspection, Special State Protection Service of Georgia
2001-2004 - Assistant Investigator, Vake-Saburtalo District Investigation Service, Ministry of Internal Affairs of Georgia