შინაგან საქმეთა სამინისტროს კახეთის პოლიციის დეპარტამენტების თანამშრომლებმა, სხვადასხვა დროს ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, უკანონო ცეცხლსასროლი იარაღები, საბრძოლო მასალა და განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკი ამოიღეს - დაკავებულია 7 პირი.
ცეცხლსასროლი იარაღისა და საბრძოლო მასალის უკანონო შეძენა-შენახვა-ტარების, განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების შეძენა-შენახვის, ასევე, დიდი ოდენობით „მარიხუანას“ უკანონო შეძენა-შენახვის ბრალდებით დაკავებული არიან: 1958 წელს დაბადებული ჯ.მ. და წარსულში მრავალჯერ ნასამართლევი პირები: 1980 წელს დაბადებული გ.კ., 1992 წელს დაბადებული გ.ფ., 1967 წელს დაბადებული კ.ხ., 1973 წელს დაბადებული გ.ა., 1996 წელს დაბადებული, ამჟამად პირობითი მსჯავრის ქვეშ მყოფი ნ.ბ., და 1983 წელს დაბადებული ი.ქ.
სამართალდამცველებმა დაკავებულების პირადი, საცხოვრებელი სახლების, ავტომობილებისა და დამხმარე სათავსოების ჩხრეკის შედეგად, ნივთმტკიცებად სხვადასხვა ტიპის ცეცხლსასროლი იარაღი და საბრძოლო მასალა ამოიღეს, მათ შორის: ცეცხლსასროლი პისტოლეტები, სანადირო თოფები, ხელყუმბარები, მჭიდები, დიდი რაოდენობით ვაზნები და ამფეთქი ფალია.
პოლიციის მიერ, ასევე, ამოღებულია განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალება „ჰეროინი" და „გამომშრალი მარიხუანა“.

As a result of various operational measures and investigative actions, officers of Kakheti Police Department of the Ministry of Internal Affairs seized illegal firearms, ammunition, and a large amount of drugs - 7 persons were arrested.
The following persons have been arrested on charges of illegal purchase, storage, and carrying of firearms and ammunition, purchase, storage, and possession of a large amount of narcotics, as well as illegal purchase, storage, and possession of a large amount of "marijuana": J.M., born in 1958. and persons with multiple previous convictions: G.K. born in 1980, G.F. born in 1992, K.Kh. born in 1967, G.A. born in 1973, N.B. born in 1996, currently under probation, and I.Q. born in 1983.
As a result of the personal searching of detainees, residential homes, vehicles, and auxiliary storage rooms, law enforcement officers seized various types of firearms and ammunition as evidence, including: firearms, hunting rifles, hand grenades, pistols, a large number of cartridges, and explosive devices.
The police also seized a particularly large amount of the narcotics "heroin" and "dried marijuana". The investigation is underway under Articles 236, 260 and 273 of the Criminal Code of Georgia.