შინაგან საქმეთა სამინისტროს აჭარის პოლიციის დეპარტამენტის ხელვაჩაურის რაიონული სამმართველოსა და ფინანსთა სამინისტროს შემოსავლების სამსახურის საბაჟო დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ერთობლივად ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1988 წელს დაბადებული ი.ლ განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალებების უკანონო შეძენა-შენახვისა და საქართველოში უკანონოდ შემოტანის ბრალდებით დააკავეს.
სამართალდამცველებმა სასაზღვრო გამშვები პუნქტი „სარფის" ტერიტორიაზე, ბრალდებულის ხელბარგის შემოწმების შედეგად, განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალებების „მეთადონისა“ და „ბუპრენორფინის“ შემცველი 1245 აბი ნივთმტკიცებად ამოიღეს.

As a result of jointly conducted operational measures and investigative actions, officers of Khelvachauri Police Division of Adjara Police Department of the Ministry of Internal Affairs and the Customs Department of the Revenue Service of the Ministry of Finance arrested I.L., born in 1988, on charges of illegal purchase and storage of a particularly large amount of drugs and illegal importation into Georgia.
Law enforcement officers, as a result of checking the hand luggage of the accused person at the border checkpoint "Sarpi", seized 1245 pills containing a particularly large amount of narcotic drugs "Methadone" and "Buprenorphine" as evidence.