შინაგან საქმეთა სამინისტროს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის ორგანიზებულ დანაშაულთან ბრძოლის მთავარი სამმართველოს ტრეფიკინგის და უკანონო მიგრაციის წინააღმდეგ ბრძოლის სამმართველოს თანამშრომლებმა, გენერალური პროკურატურის თანამშრომლებთან ერთად ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ტრეფიკინგის ბრალდებით, წარსულში სხვადასხვა დანაშაულისთვის ნასამართლევი 1993 წელს დაბადებული მ.ფ. დააკავეს.
ინტენსიურ რეჟიმში ჩატარებული გამოძიებით, მათ შორის მოსამართლის განჩინების საფუძველზე განხორციელებული ფარული საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად დადგინდა, რომ ფინანსური სარგებლის მიღების მიზნით, ბრალდებული ფსიქოლოგიური ძალადობის გამოყენებითა და მუქარით, 1963 წელს დაბადებულ პირს გარკვეული ანაზღაურების სანაცვლოდ, სხვადასხვა პირთან სქესობრივი კავშირის დამყარებას აიძულებდა.

As a result of operational measures and investigative actions carried out by Anti-Trafficking and Illegal Migration Division of the Central Criminal Police Department under the Ministry of Internal Affairs, together with the officers of the Prosecutor General's Office, M.F., born in 1993, who had been convicted of various crimes in the past, was arrested on charges of trafficking.
The committed crime envisions up to 12 years of imprisonment.
As a result of an intensive investigation, including undercover investigative actions carried out on the basis of a judge's ruling, it was established that in order to receive financial benefit, the accused person, by psychological violence and threats, forced a person born in 1963 to have sexual intercourse with various persons in exchange for a certain amount of compensation.
The investigation also established that the detainee appropriated part of the money obtained this way.